Sepet

Kampanyalı Ürünler

DÖNÜŞÜM - Franz Kafka DÖNÜŞÜM - Franz Kafka
Tükenmek Üzere 17 %
İlk kez 1915’te “Die Weissen Blaetter” adlı aylık dergide yayımlanan Dönüşüm, Kafka’nın en uzun ve en tanınmış öyküsüdür ve yayımlanmasının üzerinden nerdeyse bir asır geçmesine rağmen hâlâ tüm dünyada en çok okunan kitaplar arasındadır.17 Ekim 1912’de Felice Bauer’e gönderdiği mektupta Kafka Amerik..
6,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 17 %
Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığ..
6,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Mecburiyet  - Stefan Zweig Mecburiyet  - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 17 %
Savaş karşıtı görüşleriyle tanınan Zweig I. Dünya Savaşı boyunca bu görüşlerini yaymayı kendine misyon edinmişti. Avrupalı ve “dünya vatandaşı” kimliğine büyük değer veren yazar, yapıtlarında savaşın yıkıma uğrattığı “eski dünya”nın değerlerinin kayboluşunu büyük ölçüde dert edinmiştir. Mecburiy..
6,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Ay Işığı Sokağı - Stefan Zweig Ay Işığı Sokağı - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 29 %
Fransa’nın bir liman kentinin denizci mahallesinde gezinirken duyduğu arya söyleyen sesi izleyerek tanımadığı insanların marazi hayatlarına dalan bir gezgin; patronuna kölece bağlılığı yüzünden korkunç bir eyleme sürüklenen karanlık, itici ve yabani bir hizmetçi; 1810 yılında İspanya’daki savaşta ya..
7,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Rêşad Sorgul – Gurxeneq Rêşad Sorgul – Gurxeneq
43 %
“… Dema ez ciwan bûm, kuçikekî me hebû. Navê wî Şêro bû. Ji cinsê gurxenêqan bû yanî gurêx bû. Zivistanan xwe dida taldeyekê, peranî û zûrbeyên guran dişopandin. Dema keysa xwe li wan dianî êrîş dikir. Kuçikekî biaqil bû, deqa gul lê bû. Dizanîbû wê ka kengî êrîş bike. Îcar tû dizanî çima ev hat bîr..
7,00 TL 4,00 TL Vergiler Hariç:4,00 TL
Guri Guri
0 %
Hêvî Şanoger Guri rojeke ji pira xwe re dibeje;"Pire ez nema dikarim idare bikim.Evan spiyan sere min xwarin,xwin di laşe min de nehiştin.Ji min re çareyeke bibine pirPire dibeje;"Xwede min bir qurbana te bike,dermane sere te sabun e,sabun li mala axa u bega u şexan peyda dibe.Ez çawa bikim kur..
7,00 TL 7,00 TL Vergiler Hariç:7,00 TL
Ferhat'ın Özlemi Ferhat'ın Özlemi
0 %
Mehmet KurhanHoşça kalın çağdaş KawalarHoşça kalın gökyüzünü aydınlatan yıldızlarımız Hoşça kalın yüreğimde yanan ateş, gözlerimde ışıldayan nur demetleri Hoşça kalın özgürlük sevdalıları Hoşça kalın ateş sevdalıları, acının ve sevincintanıkları. Botan'ın, Besta'nın, Haftanin'in, ..
7,00 TL 7,00 TL Vergiler Hariç:7,00 TL
Amok Koşucusu - Stefan Zweig Amok Koşucusu - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 29 %
Amok Koşucusu doktor olarak yardıma ihtiyaç duyan bir insana el uzatmanın vicdani yükümlülüğüyle kendi karmaşık duyguları arasında sıkışıp kalan bir adamın hikâyesidir. Hollanda Doğu Hint Adaları’nda görev yapan bir doktor, dara düşüp kendisine başvuran çok zengin bir kadının “yardım” talebini geri ..
7,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Sırça Köşk -  SABAHATTİN ALİ Sırça Köşk -  SABAHATTİN ALİ
Tükenmek Üzere 29 %
Sabahattin Ali’nin 1944-1947 yılları arasında yazdığı hikâyelerden derlediği Sırça Köşk, hayatını altüst eden, kendisini ölüme kadar götüren o keskin devrede yaşadığı ve hayatını şiddetle etkilemiş olayları da yansıtmaktadır. Ayrıca Sinop Cezaevi’nde karşısına çıkan mahkûmun başından geçenler gibi R..
7,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Satranç - Stefan Zweig Satranç - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 29 %
Stefan Zweig, çok geniş bir psikoloji birikimini eserlerinde bütünüyle kullanmış ender yazarlardandır. Onun dünya edebiyatında bir biyografi yazarı olarak kazandığı haklı ünün temelinde de bu özelliği, yani yazarlığının yanı sıra çok usta bir psikolog olması yatar. Satranç, Zweig’ın psikolojik birik..
7,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Lyon’da Düğün  - Stefan Zweig Lyon’da Düğün  - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 29 %
Lyon’da Düğün Fransız Devrimi sırasında yaşanan kargaşa ve zulüm günlerinde ölüme yaklaşan insanlara umut veren bir aşkın hikâyesidir. 1793’te kentte kurşuna dizilmeyi bekleyen karşı devrimcilerin toplandığı hapishane tuhaf bir nikâha sahne olur. İki Yalnız İnsan, acı çeken iki çaresiz insanı buluşt..
7,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma - Stefan Zweig Bir Zanaatla Beklenmedik Karşılaşma - Stefan Zweig
Tükenmek Üzere 29 %
Stefan Zweig, bu kez gündelik yaşamın içinde yatan gizil bilgeliği keşfe çağırıyor okurunu. Kahramanımız, duyduğu taşkın merakla Paris’in nehir gibi akan kalabalığına karıştığında kentin ona nasıl sürprizlerle yanıt vereceğinden habersiz görünüyor. Sherlock Holmes bakışıyla insan portrelerini çıkarı..
7,00 TL 5,00 TL Vergiler Hariç:5,00 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 229 (20 Sayfa)